در گفتگوی زنده تلوزیونی

تمدن غرب بصورت بنیادین با اسلام در تضاد است و این مشکل را امروز ممکن است با یک رنگ و لعابی به نام آزادی بیان پوشش داده و به آن طریق به اسلام اهانت نمایند

غرب با داعش سازی یا اهانت به پیامبر که هر دو لبه یک قیچی هستند میخواهند اسلام و مسلمین را تحقیر نمایند و نور خداوند را خاموش کنند در حالی که خداوند متعال این نور را کامل خواهد کرد، انشاا... .

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه حجت الاسلام والمسلمین امامی مسئول دفتر نهاد در برنامه زنده تلوزیونی  در پاسخ به این سوال که چرا پیامبر اکرم (ص) با جود اینکه چهره جهانی دارند و در کل دنیا شناخته شده اند. به چه علت این اتفاقات ناگوار و توهین به پیامبر (ص)  در کشور های غربی رقم می خورد به گفتگو پرداخته و گفتند:

پیامبراسلام (صلی الله علیه وآله) چهره ابدی است؛ علت خلقت است. خداوند متعال به پیامبر اسلام لقب رحمه للعالمین می دهد. یعنی در عالم هر کجا رحمت و مهربانی دیده می شود پرتوی است از نور پیامبر اسلام که از دست این بزرگوار به کل عالم هستی هدیه داده شده است. پیامبر (صلی الله علیه وآله) کل زندگی اش را با مجاهدت طی کرد تا انسان ها را نجات بدهد و هدایت بکند. تاریخ بر این مساله گواه است که حضرت تمام و کمال با مجاهدت کردن به انسان ها آزادی داد وآنها را از بندی که خودشان و حکومت های طاغوتی بر پای انسان زده بود ، آزادشان کرد.  پیامبر اسلام عبدمطلق و واسطه فیض بین عالم ملک و ملکوت است، پیامبری که تمام اهل بیت افتخارشان این بود که به اقیانوس بی کران پیامبر اسلام متصل هستند.

حجت الاسلام امامی در ادامه افزود: علیرغم این همه اوصاف و کمالات بی نظیر و این همه عظمتی که در پیامبر(صلی الله علیه وآله) وجود دارد و مسلمان و حتی غیر مسلمان منصف به این مساله معترفند پس چرا با این همه، اینگونه حرکت ها و توهین به پیامبر (صلی الله علیه وآله) توسط غربیها صورت می پذیرد؟

ایشان در پاسخ به آیه ای از قران اشاره کرده و گفت:در پاسخ به  این سوال خداوند متعال در آیه 109 سوره بقره  قرآن کریم  اینگونه بیان می کند که: ودّ كثيرٌ منْ أهْل الْكتاب لوْ يردّونكمْ منْ بعْد إيمانكمْ كفّارًا حسدًا منْ عنْد أنْفسهمْ منْ بعْد ما تبيّن لهم الْحقّ  فاعْفوا واصْفحوا حتّى يأْتي اللّه بأمْره  إنّ اللّه على كلّ شيْءٍ قديرٌ بسیاری از اهل کتاب، از روی حسد -که در وجود آنها ریشه دوانده- آرزو می‌کردند شما را بعد از اسلام و ایمان، به حال کفر باز گردانند؛ با اینکه حق برای آنها کاملا روشن شده است. شما آنها را عفو کنید و گذشت نمایید؛ تا خداوند فرمان خودش (فرمان جهاد) را بفرستد؛ خداوند بر هر چیزی تواناست.

 آرزوی خیلی از مسیحی ها و یهودی این است که می خواهند شما کافر شوید چون حسادت دارند و نمی توانند نعمت را در دیگری ببینند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی  در ادامه به تشریح این موضوع پرداخت و گفت: یک نوع حسادت فردی داریم و یک نوع حسادت فرهنگی و اجتماعی.این افراد مبتلی به حسادت فرهنگی و اجتماعی هستند و این را زمانی بهتر متوجه می شویم که به تاریخ مراجعه کرده و بدانیم چه زمانی اروپایی ها با اسلام آشنا شده اند.برای این موضوع باید برگردیم به 900 سال قبل یعنی دوران جنگ های صلیبی . در سال 1095 میلادی  زمانی که پاپ اوریانوس دوم ، بزرگ کاتولیک ها در کلربون فرانسه یک سخنرانی تاریخی انجام می دهد و رسما اعلام می کند و می گوید این کافران (یعنی مسلمانان) چگونه زادگاه حضرت مسیح همان قدس را تصرف کرده اند درست یک سال بعد، جنگ های صلیبی شروع می شود به این علت که چرا باید بیت المقدس در اختیار کافران باشد و حدود 200  سال طول می کشد .

مقام معظم رهبری دریکی از سخنرانی هایشان می فرمایند "امروزه استکبار جهانی دنیای اسلام را تهدید می کند و دم از جنگ های صلیبی می زند و هزاران عدد فیلم و بازی کامپیوتری ساخته است تا مسلمانان را در آنها بد جلوه بدهد."

ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری  گفت :جنگ های صلیبی علیه مسلمانان 700 سال قبل از این تمام نشده است بلکه تغییر ماهیت داده و عوض شده و امروز نیز ادامه دارد. در این زمان یعنی در قرن 20 نیز این ادبیات از بین نرفته  همانطور که جرج دبلیو بوش وقتی می خواهد به کشورهای اسلامی حمله کند ، افرادی که در اطراف او قرار دارند از جنگ های صلیبی صحبت می کنند. در کتاب زندگی حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) که مستشرق اروپایی خانم کارل آرم استرانگ نوشته است ؛ در مقدمه آن اشاره به این دارد که اروپائیان صدها سال قبل از این نسبت به پیامبر و مسلمانان چه دیدگاه های سخیف و دست پایین و نژادپرستانه داشتند .

ممکن است گفته شود که چرا اینگونه است؟ یک جنبه آن بر می گردد به زیبایی هایی که در دین اسلام وجود دارد. این دین، دینی است که دنیا و آخرت را باهم دارد؛ هیچ تمدنی را نمی توان در عالم پیدا کرد که به اندازه تمدن اسلام این اندازه به سرعت رشد پیدا بکند و گستره داشته باشد. علیرغم تحریف ها و کم کاری هایی که برخی حاکمان اسلامی انجام داده اند ولی چون انسانها با فطرت خود با دین اسلام مواجه می شود پذیرش دین اسلام برای آنها آسان بود. دین اسلام برای انسان آزادی دنیایی دارد، آزادی انسانی دارد و برای هرکدام از این ها یک چارچوب مشخص نموده است و این مساله برای آنها غیرباور است بخاطر اینکه آنها خودشان را متمدن می دانند و بالاتر از بقیه. "درحالی که در قرون وسطا آنها در توحشی زندگی می کردند که سرشار از تاریکی و پلیدی و نا امیدی بود." چون نمی توانستند قبول کنند درجایی مثل عربستان که از تمدن دور بود یک دین از آنجا سر بلند کرده که در کمترین زمان ممکن بزرگترین تمدن عالم را توانست بوجود بیاورد که هم دنیا و هم آخرت را باهم دارد. دین اسلام دینی است که هم احکام فردی و هم احکام اجتماعی داشته  و دینی است که لازم نیست پیروانش به کلیسا وابسته باشد بلکه این دین می گوید می توانی با خداوند خود مستقیم و بدون واسطه در ارتباط باشید .

وقتی آنها می دیدند اسلام دین سیاسی است و سردرمداران اسلامی و خود پیامبر حکومت تشکیل داده در حالی که  دست خودشان در دین مسیحیت از  تشکیل حکومت کوتاه است (چون مسیحیت دین سیاسی نیست) حس حسادت در آنها بر افروخته می شود و این باعث می شود آنها از اول با دین اسلام مشکل داشته باشند و شروع به سرکوب کردن دین اسلام نمایند و اینکه چون می دیدند اروپاییان به سادگی مسلمان می شوند و این دین را قبول می کنند ، این بخل و حسادت  سبب گردید اولین کسانی که شروع به ترجمه قرآن نمایند تا ایراداتی برای آن بگیرند، همین کشیش ها بودند. البته این نکته را نیز باید گفت که این تقابل در مسیحیت تحریف شده ای است که سردمدارانش در اروپا بودند و هستند .

مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی در بخش دوم گفتگو به وظایف مسلمانان در قبال این دشمنی ها اشاره کرده و گفت:اما  در این میان وظیفه یک فرد مسلمان برای دفاع از اسلام و پیامبر اسلام چیست؟

باید گفت: در مقابل توهین ها به اسلام و پیامبر اسلام هرمسلمان باید در هرکاری که انجام می دهد مبلغ مرام پیامبر باشد، بطوری که در وهله اول باید معرفتمان را بالا برده و درباره پیامبر اسلام کتب معتبر نوشته شده را مطالعه نماییم تا متوجه بشویم این انسان با عظمت، انسانیت را نجات داده و بشریت به او مدیون است. 

در حالی که در برخی ازکشورها که حتی صنعت فضایی نیز دارند باز بت پرستی می کنند ، چون انسانها در آنجا به لحاظ اعتقادی عقب مانده اند. اسلام با پیشرفت مخالف نیست بلکه دین می گوید در تمام ابعاد باید پیشرفت انجام شود و در یک زمینه پیشرفت کردن باعث نشود در موضوعات دیگر عقب بمانیم و این عامل دیگری است که با اسلام مخالفت می کنند چون اسلام جامعیت دارد و بر همه چیز پرداخته است و هضم آن برای آنان سخت بود و به همین خاطر دشمنی را شروع کردند و در برخی از کلیساها شروع به ترجمه قرآن کرده و مشاهده کردند، عجب کتاب عجیبی است و اگر قرار باشد در اختیار مردم قرار بگیرد نقض غرض می شود و نمی توانند با اسلام دشمنی نمایند پس در نتیجه به مردم دروغ گفته و آیات را آنگونه که می خواستند تاویل کردند. بطور مثال در کتاب خانم کارل آرم استرانگ (کتاب زندگی حضرت محمد(صلی الله علیه وآله)) ایشان می گوید در آن زمان برخی کشیش ها ادعا می کردند که مسلمانان پیامبرشان را پرستش می کردند برای اینکه مردم کشورهای اروپا را متقاعد نمایند که مسلمانان مشرک و کافرند تا بتوانند آنان را بکشند و امروز نیز همینگونه است. آنها امروزه در قدرتمندترین رسانه هایشان مثل هالیوود مسلمانان را سرکوب می کنند. این نشان می دهد این یک جریان است که در طول 40 سال اخیر نیز خیلی تند تر شده است.

 در دیگر کتاب ، نویسنده کتاب "صنعت اسلام هراسی در غرب" به علت تنفر سیاستمداران ، کشیشان و رسانه های آمریکایی از اسلام اشاره کرده و می گوید: غرب برای سرپا ایستادن نیاز بر دشمن سازی دارد. چون اگر دشمن داشته باشند می توانند به کشورهای دیگر دست اندازی کند و این در واقع همان اقتصاد و جنگ مبتنی بر ایدئولوژی شیطانی است .آنها اسلام را طوری معرفی می کنند که تمام تروریست ها مسلمان هستند و این در فیلم های انان به وضوح دیده می شود و بارها تکرار می شود.استعمار برای اینکه بتوانند به سایر کشورها دست اندازی نماید باید در وهله اول آنها را بی تمدن نشان داده و تحقیرشان کنند.

 از دیگر دلایل توهین غربی ها به اسلام و پیامبر اسلام ،انقلاب اسلامی ایران است که به غرب و شرق جواب نه داده و توانسته است امروز کل تمدن غرب را در زمینه های مختلف که ادعا می کرد دین از بین رفته است به چالش بکشد . بابی اس سعید نویسنده کتاب هراس بنیادین دین، علت خطرناک بودن انقلاب اسلامی ایران برای غرب را اینگونه می گوید : انقلاب اسلامی ایران احیا گر ایمانی شد که مردم اروپا سالیان سال آن را در قالب اومانیسم کشته بودند

تمدن غرب بصورت بنیادین با اسلام در تضاد است و این مشکل را  امروز ممکن است با یک رنگ و لعابی به نام آزادی بیان پوشش داده و به آن طریق به اسلام اهانت نمایند در حالی که در اصل مساله نشات گرفته از یک دشمنی دیرینه دینی و اجتماعی است و اینکه نمی توانند زیبایی دین اسلام را قبول کنند و نمی خواهند ارباب بودن خود را بر دنیا از دست بدهند درحالی که تنها مکتبی که می تواند آنها را به چالش بکشد همین اسلام است. بنابراین با داعش سازی یا اهانت به پیامبر که هر دو لبه یک قیچی هستند میخواهند اسلام و مسلمین را تحقیر نمایند و نور خداوند را خاموش کنند در حالی که خداوند متعال این نور را کامل خواهد کرد، انشاا... .

کلمات کلیدی
Mr Admin
تهیه کننده:

Mr Admin

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *