متن گفتگوی زنده مدیرگروه معارف اسلامی دانشگاه در خصوص دوره آموزش مجازی دروس معارف اسلامی

+ لطفا در رابطه با نحوه اختصاص پانزده نمره آزمون های مجازی به گروه معارف توضیح دهید. + آیا امکانش هست دروس معارف رو در ترم تابستان در دانشگاه خودمون هم ارائه بدید؟ +آیا امکان اخذ دروس معارف برای دوستان ترم آخر به صورت معرفی به استاد می باشد؟

بسمه تعالی

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات خدمت مدیریت گروه معارف دانشگاه صنعتی ارومیه،حجت الاسلام و المسلمین شکرزاده با توجه به مسائل پیش آمده در رابطه با تعطیلی اضطراری به جهت شیوع جهانی ویروس کرونا از شما خواهشمندیم راهنمای سوالات دانشجویان در رابطه با موارد ذکر شده باشید. پیشاپیش از پاسخگویی شما نهایت تشکر رو از صمیم قلب دارم.

 

متن گفتگوی زنده حجت الاسلام والمسلمین شکرزاده مدیرگروه معارف اسلامی دانشگاه با شورای صنفی و دانشجویی در خصوص دوره آموزش مجازی دروس معارف اسلامی

+ لطفا در رابطه با نحوه اختصاص پانزده نمره آزمون های مجازی به گروه معارف توضیح دهید.

- اختصاص این نمرات وابسته به آزمون های گذرانیده شده توسط دانشجویان عزیز در سایت نهاد می باشد. پیشنهاد ما این است که اساتید گروه معارف وابسته به کسب میانگین حداقل نمره پانزده در آزمون های پایانی دوره اضطراری کرونا در این سایت،نمره کامل را اختصاص دهند.

+ آیا این تصمیم در واقع سلب اختیارات از استاد درس مربوطه نمی باشد؟چون عملا فقط اختیار پنج نمره در اختیار استاد گذاشته شده (25% نمره کل)؟

- اختیار نمره کاملا در دست استاد است و استاد می تواند تا سقف پانزده نمره را به آزمون های جبرانی نهاد اختصاص دهند ولی اختیار نمره در دست استاد است نه گروه معارف

+ با توجه به از دسترس خارج بودن چندین باره سایت نهاد در ساعات مختلف شبانه روز،آیا بهتر نیست از مراجع مربوطه در خواست تمدید مهلت این آزمون ها را داشته باشید؟با توجه به فشار حداکثری روحی به دانشجویان در این شرایط این یک اقدام مثبت برای کمک به آنها خواهد بود.

- ما این پیشنهاد شما را در نظر میگیریم و با توجه به خرابی های پی دی پی سایت قطعا تحت فشار خواهیم گذاشت تا تمدید نمایند.

+ یکی از اساتید دروس معارف قبل از تعطیلات به دلیل کسالت با اطلاع رسانی قبلی در کلاس ها حاضر نشده بودند و منابع ایشون برای دانشجویانشان نامشخص هست،آیا می شود تمام اساتید دروس معارف هرچه سریع تر در رابطه با تصمیم خودشان در رابطه با نمرات ارزشیابی اعلام نظر نمایند تا دانشجو از بلاتکلیفی در بیاید.

- همانطور که در کانال های دانشگاه همچون کانال شورای صنفی (سابق) کانال آموزش و کانال سلام بر دانشجو راه ارتباطی با تمام اساتید را اعلام کرده ام.

+ آیا امکانش هست دروس معارف رو در ترم تابستان در دانشگاه خودمون هم ارائه بدید؟

- من پیشنهاد این طرح رو دادم ولی در شورای آموزشی رد شدو سعی میکنم دوباره مطرح کنم اما به سایر دانشگاه ها مهمان می دهیم،فقط توجه شود که یک درس امکان اخذ در تابستان هست (دو واحد).

+آیا امکان اخذ دروس معارف برای دوستان ترم آخر به صورت معرفی به استاد می باشد؟

- بله، حداکثر یک درس (دو واحد) رو میشه معرفی به استاد داد.

+ آیا با توجه به انتشار مطلبی در کانال خودتان (انتشار مرجع دانلود کتب درسی)، آیا قرار هست از این کتب در ارزشیابی پایان ترم استفاده بشه یا هر تصمیم دیگه؟یا صرفا جهت مطالعه آزاد دانشجویان منتشر نمودید.

 -اگر وابسته به تصمیم مراجع کشوری امتحانات حضوری بود وابسته به پنج نمره باقی مانده بعد از کسر پانزده نمره اختصاص یافته به آزمون های نهاد از مجموع بیست نمره، به میزان آن پنج نمره قسمتی از کتاب برای امتحان معرفی خواهد شد در غیر این صورت اگر شرایط به این اوصاف ادامه داشته باشد نظر اصلی با دفتر نهاد در تهران است ولی احتمال بنده این هست یا تعداد جلسات مجازی رو افزایش میدن یا آزمون مجازی با معرفی قسمتی از کتاب مخصوص به هر درس.

+ درس تاریخ فرهنگ و تمدن در مجموع 26آزمون مجازی در سایت نهاد دارد که 7جلسه آن از دسترس خارج شده،تکلیف دانشجویان این درس چیست؟

- این تعهد ماست و اگر تا موعد مقرر مشکل حل نشد از دانشجویان این درس به تعداد جلسات در دسترس گواهی اخذ خواهیم کرد.
+
با توجه به شایعه و شائبه پخش شده در رابطه با کنترل ورودی دانشجویان،عده ای از دانشجویان با ابزار تکنولوژی سایرین در آزمون های مجازی معارف و سایر دروس مجازی شرکت میکنند، شاید بهتر باشد ضمن تصمیم گیری و اطلاع رسانی سریع همه اساتید در رابطه با ارزشیابی پایانی با توجه به این که اردیبهشت ماه هم داره تموم میشه، زود تر اطلاع رسانی ها انجام بشه؟
- ما به اساتید این رو اعلام کردیم ولی تکلیف حداکثر پانزده نمره پایان ترم مشخص هست اما در رابطه با پنج نمره باقی مانده وابسته به تصمیمات کشوری تصمیم متناسب اتخاذ خواهد شد که در سوالات قبل توضیح دادم.

+ تکلیف این 9جلسه اضافی اجباری که تازه توسط تهران بخشنامه شده چیست؟نازلو این طرح رو اجرایی کرده آیا قرار هست صنعتی هم بکنه؟

- هیچ اجباری در این بخشنامه برای ما نبوده، دانشگاه نازلو به دلیل شروع دیر هنگام این تصمیم رو جهت افزایش تعداد جلسات گرفته،ما افزایشی نخواهیم داشت مگر به جبر بخشنامه ای از نهاد مرکزی در تهران.

+ به دلیل باگ سیستم چندین نفر از دوستان شکایاتی مبنی بر این که آزمون اول را برای ایشان آزمون دوم حساب کرده و برای آزمون واقعی دوم که رایگان است در واقع از این عزیزان پول دریافت کرده،تکلیف این دوستان چیست؟

- حتما این مورد را پیگیری می کنم.

+ گواهی های نهاد رو از چه طریقی به اساتید بفرستیم؟

- برای این کار سه روش در نظر گرفته شده:

1- استفاده از نرم افزار نیمکت هستش (قابل ذکر این نرم افزار فقط در نسخه اندروید فعال هست)

2- از این گواهی ها پرینت بگیرند و اگر دانشگاه تشکیل شد حضوری به استاد بدهند.

3- تحویل این گواهی ها از طریق کانال های ارتباطی معرفی شده با اساتید

کلام آخر

در آخر لازم به یاد آوری است که دانشجویان عزیز دقت کنند اگر تخلف دوستان در آزمون ها محرز شود، ناچاراً مجبور به برخورد خواهیم شد و به پرونده این دوستان در کمیته انظباطی رسیدگی خواهد شد.

در نهایت از پاسخگویی همیشگی استاد بزرگوار،حجت الاسلام و المسلمین شکرزاده نهایت سپاس و تشکر را دارم و امید است در کنار هم بتوانیم به سرعت بهترین تصمیمات را برای رفاه حال دانشجویان در این ایام پر فشار در نظر بگیریم.

کلمات کلیدی
Mr Admin
تهیه کننده:

Mr Admin

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *