اخبار > هنر پیامبر (ص) این است که دست فرشیان را می گیرد و به عرش می رساند/امامان ما هر یک به نوبه خود شارح پیامبر اکرم (ص) هستند
 


  چاپ        ارسال به دوست

هنر پیامبر (ص) این است که دست فرشیان را می گیرد و به عرش می رساند/امامان ما هر یک به نوبه خود شارح پیامبر اکرم (ص) هستند

حجت الاسلام و المسلمین امامی به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسین مجتبی (ع) در بین نمازگزاران دانشگاه صنعتی ارومیه به ایراد سخنرانی پرداخته و گفتند: پیامبر (ص) واسطه بین عالم و خداوند است؛ مساله رحلت پیامبر (ص) آنقدر اهمیت دارد که وقتی اهل بیت (ع) از رحلت ایشان صحبت می کنند می فرمایند که کسی از دنیا رفت که با رفتنش وحی قطع شد، و این نشان می دهد که ما هنوز اهمیت وحی را متوجه نشدیم.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در ادامه به هنر پیامبر اکرم(ص) اشاره کرده و بیان کردند:  هنر پیامبر (ص) این است که دست فرشیان را می گیرد و به عرش می رساند، هنر پیامبر (ص) این است که می تواند تسبیح جامدات را به گوش انسان مادی بنمایاند، هنر پیامبر (ص) این است که خداوند متعال آن علومی را که در حد اندازه بشر نیست به دست پیامبر (ص) به دست بشر برساند.

ایشان در ادامه  به حق حیات و حق پدری پیامبر اسلام(ص) بر بشریت اشاره نموده و گفتند:خداوند چیزی را به پیامبر (ص) آموخت که انسان عادی نمی توانست آن را بیاموزد؛ لذا پیامبر (ص) حق استادی، حق پدری و حق حیات بر کل بشریت دارد. از این حیث پیامبر (ص) امی است. امی بودن پیامبر (ص) در معنای اصطلاحی و سطحی این است که سواد نداشت اما به نظر برخی از عرفا معنای دیگرش این است که اگر کسی بخواهد به خدا برسد باید پیامبر (ص) قصد کند، باید در جهت پیامبر (ص) حرکت کند و از این طریق است که می تواند به خداوند متعال برسد.

 

حجت الاسلام امامی  افزود: یکی از صفات بارز پیامبر (ص) شجاعت ایشان بود بگونه ای که امیرالمونین علی (ع) که خود اسوه شهامت و شجاعت است میفرمودند که در میدان جنگ وقتی اوضاع سخت می شد ما خود را نزدیک پیامبر (ص) می رساندیم تا آرامش بگیریم، یعنی پیامبر (ص) معدن آرامش است حتی برای امیرالمونین علی (ع)؛ وقتی نام پیامبر (ص) می آمد، امام صادق (ع) از فرط احترام صورتشان سرخ می شدند و آنقدر سرشان را پایین می آوردند که صورتشان نزدیک زمین می شد. و این نشان دهنده عظمت پیامبر (ص) است.

حجت الاسلام و المسلمین امامی در بخش پایان سخنان خود به فضایل پیامبر اکرم (ص) اشاره کرده وگفتند:پیامبر (ص) دوازده شرح دارد که هر کدام از ائمه معصومین بخشی از وجود پیامبر (ص) را شرح کردند،یعنی اگر دوازده امام را کنار یکدیگر قرار دهیم، می شود پیامبر اسلام(ص)که شما می توانید آیینه تمام نمای خداوندی را در وجود این دوازده نفر که شارح آن یک نفر است را ببینید.


١٩:٢٥ - سه شنبه ٧ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٩٧٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٠


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: