اخبار > باید آداب بین الطلوعین آخرالزمان را رعایت کرد
 


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت آغاز امامت امام زمان (عج)

باید آداب بین الطلوعین آخرالزمان را رعایت کرد

حجت الاسلام منصور امامی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه در گفت‌وگو با فارس به مناسبت آغاز امامت امام زمان (عج) اظهار کرد: اگر ما منتظر امامی هستیم که به خورشید تشبیه شده و قراراست به اراده خداوند متعال طلوع کند و یخرج الناس من الظلمات الی النور باشد مردم را از ظلماتِ جور و ستم و بیداد به نور عدالت و تعالی برساند یعنی اینکه ما در بین الطلوعین هستی قرار داریم.

وی در ادامه تصریح کرد:همانطور که برای بین الطوعین در فقه آدابی است، بیداری و طهارت، رو به قبله آوردن، نماز صبح خواندن در بین الطلوعین آخرالزمان هم باید این آداب را رعایت کرد یعنی باید بیدار بود و بیدار ماند تا فتنه های آخرالزمان انسان را مفتون و خواب آلود نکند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: داشتن بصیرت و ورسیدن به یقضه و بیداری با نور ولایت از مهمترین وظایف آخرالزمانی مومنین است.

وی در ادامه با تاکید بر طهارت اعتقادی و عملی در آخرالزمان افزود: در آخرالزمان باید هرچه بیشتر به طهارت اعتقادی و عملی رسید، شبهات و شهوات انسان را در آخرالزمان زمین‌گیر میکند لازمه آن این است که از یک سو با مطالعه ، همراهی با عالمان وارسته وتفکر به طهارت اعتقادی رسید تا به دام شبهات گرفتار نشد و از سوی دیگر با مراقبت و عمل به دستورات دین در چنگ شهوات عملی اسیر نشد.

وی خاطرنشان کرد: قبله حقیقی دلها امام معصوم هست روی آوردن به قبله در بین الطلوعین آخرالزمان یعنی روی آوردن هرچه بیشتر به امام زمان علیه السلام ،ایجاد و محکم کردن رشته ارتباط با حضرت بقیه الله در مرحله معرفت امام ،محبت امام و اطاعت از اوامر امام علیه السلام.

وی در ادامه افزود: نماز واجب نماد عبودیت و بندگی است، راه نجات و سعادت در بندگی خداوند متعال است لذا منتظران واقعی در مسیر بندگی از همه پیشتازترند همچنانکه اصحاب با وفای سیدالشهدا علیه السلام اینگونه بودند.


٢٢:٤٥ - جمعه ١٧ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٠٠٤٩    /    تعداد نمایش : ٢٣


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: