در سومین جلسه شورای مشورتی دانشجویی

اکتساب دوست و حفاظت ازدوستی ها از مهمترین عوامل در کار تشکیلاتی است

سومین جلسه فعالین فرهنگی دانشجویان دانشگاه در 30 آبان در بستر فضای مجازی با حضور حجت الاسلام و المسلمین آزاد موسوی مسئول دفتر نهاد و جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی و تشکلی دانشگاه برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی سایت نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه سومین جلسه فعالین فرهنگی دانشجویان دانشگاه در 30 آبان  در بستر فضای مجازی  با حضور حجت الاسلام و المسلمین آزاد موسوی مسئول دفتر نهاد و جمعی از دانشجویان فعال فرهنگی و تشکلی دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین آزاد موسوی با اشاره به حدیث : ((أعْجز النّاس منْ عجز عن اکْتساب الاْخْوان، وأعْجز منْه ، منْ ضیّع منْ ظفر به منْهمْ )) نهج البلاغه  گفت: عاجز ترین انسان ها، انسانی است که نتواند دوست پیدا کند ولی عاجز تر از او آن کسی است که نتواند دوستی را که پیدا کرده نگه دارد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه صنعتی ارومیه در خطاب به فعالین فرهنگی و تشکلی دانشگاه  در این جلسه گفتند:پس بنابراین باید حواستان باشد در این اکتساب اخوان وارد تضییع اخوان نشوید. عاجز ترین افراد کسی است که نتواند برادران ایمانی خود را حفظ نماید.اکتساب  و ایجاد دوستی و ارتباط ساده نبوده و هزینه بر است؛در روایت این موضوع از کلمه اکتساب گرفته می شود. اکتساب به کسبی که با زحمت و کوشش باشد گفته می شود ،اما در صورت عدم تحمل زحمت اگر چیزی بدست آید به آن کسب گفته می شود و ما در کسب دوستی باید اکتساب داشته باشیم.

ایشان در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد : اگر می خواهیم دین را جلو ببریم  شرطش جلو بردن دین با جماعت است که با دور هم بودن و کنار هم بودن محقق خواهد شد. همانطور که روایت می گوید ید الله مع الجماعه.اما چه زمانی می توان جماعت را تشکیل داد، زمانی که نقش آفرین و موثر باشیم در اکتساب دوست و شرط آن ارتباط است و یکی از کارکرد های ارتباط این است که شما را وارد یک جریان و جماعت می کند و مظهر ید الله می شوید و می توانید دین خدا را پیش ببرید.

کلمات کلیدی

تصاویر