بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران.

زندگی و راه شهید چمران نماد و الگوی حرکت اساتید بسیجی شده است

در بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید مطرح شد:

 

 


 به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج آذربایجان غربی؛ بسیج اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید بیانیه ای صادر که که متن آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
٣١ خردادماه سالروز شهادت یکی از اسوه ‌های بزرگ علم، اخلاص و عمل، اسوۀ شهادت و شجاعت، نمونۀ والای حب ولایت و درخت پربار خضوع و ادب است. در این روز عالمی دیندار و انقلابی به آرزوی خود که همانا شهادت بود نائل شد. شهیدی که "آرزو داشت که در معرکه های سخت و طوفان زای حوادث، در نبرد مرگ و زندگی، بین حق و باطل پرچم خونین حسین (ع) را بر دوش بکشد و با فداکاری هستی خود یک حلقه به زنجیر دراز شهدای در راه حق بیافزاید و انسانیت را یک قدم به کمال نزدیکتر کند". مجاهدی که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) سرگشتۀ عشق ناب ولایی او بود و می فرمود که "شهید چمران چنان با عظمت و با تعهّد به اسلام جان خود را فدا کرد که خود را در هر دو جهان بیمه نمود".
شهید دکتر مصطفی چمران نمونۀ واقعی از یک شخصیت علمی بسیجی با افکاری انقلابی بود که فرهنگ فداکاری را به فعلیت رساند. او به این یقین رسیده بود که بسیج به عنوان پشتوانه و ذخیرۀ اسلام ناب محمدی حرکتی برآمده از هویت و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و نمونۀ عالی درک معنوی و غیرت ملت ایران برای دفاع از شرف و عزت این سرزمین است. شهید چمران به ما نشان داد که هم می توان دانشمند بود، هم عارف، هم مجاهد و هم شهید.
در این دورۀ زمانی سخت و طاقت فرسا، علیرغم مشکلات زیادی که مردم کشورمان برای دفاع از انقلاب و اسلام تحمل می کنند، داشتن صبر چمران وار واجب است و به قول شهید چمران "خدای بزرگ انسان را به اندازۀ درد و رنجی که در راه خدا تحمل می کند، پاداش می دهد".
زندگی و راه شهید چمران نماد و الگوی حرکت اساتید بسیجی شده و راه مبارزه و مجاهدت در میادین پر خطر و خلاقیت و نوآوری برای تامین آسایش، امنیت و سلامت مردم عزیز و شریف ایران را هموار کرد. به برکت تلاش اساتید بسیجی، کشور عزیزمان امروز در بسیاری از شاخه ها مهم علمی، فناوری و تکنولوژیکی در زمرۀ کشورهای پیشرو بوده و انشاالله با دعای حضرت بقیة الله الاعظم (روحی و ارواحنا له الفداء) و جانشین بر حق ایشان امام خامنه ای (مد ظله العالی) و تلاش اساتید بسیجی جایگاه واقعی کشورمان هر روز متعالی تر خواهد شد.
۳۱ خرداد فرصتی است تا اساتید بسیجی و متعهد کشورمان با بازخوانی بایدها و نبایدهای انقلاب، مرزها، حدود و اختیارات خود و افزایش روحیۀ اعتماد به نفس ضمن دادن تلنگری بر خود برای اجتناب از غرق شدن در روزمرگی‌های زندگی، خود را آمادۀ جهاد بزرگ علمی – عملی – انقلابی نمایند تا راه توسعۀ کشور و نیل به اهداف بیانیۀ گام دوم انقلاب فراهم گردد.
کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مجاهد بزرگ اسلام شهید مصطفی چمران و تبریک این روز به تمام اساتید بسیجی کشور، تمام تلاش خود را برای تربیت نسلی ولایی و انقلابی وقف خواهد کرد و فرمودۀ مقام معظم رهبری مبنی بر "توقع تربیت نسلی از جنس چمران ها در دانشگاه های جمهوری اسلامی" را به ثمر خواهد نشاند.

کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *