به مناسبت ایام الله دهه فجر

چهل و سومین جشن پیروزی انقلاب در دانشگاه برگزار شد

 
به گزارش سایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه، مراسم گرامیداشت و جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روز ٢٠ بهمن ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار گردید.
این مراسم که با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه و با سخنرانی و برنامه های متنوع و مسابقات ویژه این مناسبت همراه بود  در محوطه دانشگاه و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ستاد پیشگیری از کرونا برگزار شد.
در ابتدای این جشن، حجت الاسلام والمسلمین آزاد موسوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه ضمن عرض خیر مقدم به همکاران و میهمان برنامه و تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر به تشریح جایگاه پایین تمدنی ایران در زمان پهلوی اشاره کرد و  در ادامه گفت: بعد از انقلاب با تکیه بر شعار ما می توانیم حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری، کشور توانست جایگاه خودش را به بالاترین سطح تمدنی برساند.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین امامی، مدیر کل محترم سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، مهمان ویژه این مراسم بود که  طی سخنانی به نقش ایران در قبل انقلاب به عنوان ژاندارم منطقه ای آمریکا در کنترل کمونیسم و بلوک شرق در منطقه و حکومت نیابتی امریکا در ایران اشاره کرد و افزود: این حکومت مزدور چنان غیر قابل شکست جلوه می نمود که حتی جامعه شناسان و کارشناسان اطلاعاتی غرب و امریکا و سیاستمداران داخلی همچون مهندس بازرگان به مانایی آن اذعان داشتند. اما در این میان در کمال ناباوری جهانیان، حضرت امام خمینی (ره) با تکیه بر الله و با روحی مطمئن چنان تاثیری غیر قابل باور بر آحاد مردم گذاشت که ریشه حکومت پادشاهی پهلوی را از بین برد.
وی در پایان گفت: انقلاب بینظیر اسلامی ایران ،انقلابی است که توانست به تنهایی تمام ابعاد غرب را به چالش بکشاند. در نگاه کلان سیاسی و اجتماعی و تمدنی جمهوری اسلامی ایران موفق عمل کرده است. اگر ما صد ها سال بعد از این می بودیم، می دیدیم که تاریخ ایران عزیز به قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران تقسیم خواهد شد، چون این انقلاب اسلامی ایران بود که به مردم توانست این قدرت را بدهد که بتوانند یک قدرت مستقل سیاسی را تشکیل بدهند.
در پایان این مراسم، علاوه بر برگزاری مسابقات ویژه این ایام به برندگان مستند مسابقه کابوس نیمه شب ویژه ایام الله دهه فجر و برگزیدگان جشنواره علمدار جوایزی اهداء شد
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *